3.LİG'DE ASKERLİK SORUNU AÇIKLAMALARI

3. Lig'de yaşanan askerlik sorununa ilişin TBMM'de Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Milletvekili Sayın Saffet Sancaklı futbol camiasını ilgilendiren önemli bir konuyu yeniden gündeme taşıdı.

TBMM'de söz alan Sayın Saffet Sancaklı, yaptığı konuşmada 3. Lig futbolcularının en çok sorun yaşadığı askerlik tecili konusunu bir kez daha gündeme getirdi.

Sancaklı TBMM'de yaptığı konuşmada Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig'de oynayan futbolcuların askerliklerinin tecil edilebildiğini, ancak 3. Lig'de askerlik tecilinin yapılmamasının büyük mağduriyet yarattığını belirten konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"FUTBOLCULAR KULÜPLERDEN EZİYET GÖRÜYOR"

"3. Lig'de oyuncuların askerlik problemi var. Süper Lig, 1 ve 2. Lig'de askerlik ötelenebiliyor. 3.Lig'de profesyonel olmasına rağmen ötelenemiyor. Bunun da sayısı oldukça fazla. Çocuklar futbol kulüplerinden eziyet görüyorlar. Alacağı var, diyorlar ki 'paramı ver'. 'Buraya imza at alacağım yok diye yoksa seni bildiririm askeriyeye' diyorlar. Evlenip boşananlar var! Tatile gidiyorlar, başka bir kimlikle otele giriş yapıyorlar. Sizlerden rica ediyorum, bu konuda görüştük, sizler de konuya sıcak bakıyorsunuz. Sayın Savunma Bakanımız ile görüşüp, konuyu gündeme getirip halledelim."


Sayın Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ise TBMM'de yaptığı konuşmada sayın Saffet Sancaklı'nın 3. Lig'deki askerlik sorununa ilişkin bölümü ise şu şekilde:

"SUİSTİMALLERİN OLMAMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

"Askerlik ile ilgili konuyu gündeme getirdi Sayın vekilimiz Saffet bey. Kendisi de bu işin içerisinden geliyor. Ben de yöneticilik yaptığım dönemde benzer sorunlarla karşılaştım. Bu konuyu askere alma daire başkanıyla ben görüştüm, Milli Savunma Bakanı'yla görüştüm. Yasada şu ifade ediliyor "Türkiye Profesyonel 1. veya 2. futbol liglerinde takım kadrolarında bulunan profesyonel futbolcuların..." denmiş. Buraya bir alt ligin de eklenmesi gerekiyor. Bu noktada birlikte çalışmalıyız, çözüm gerektiriyor. Ancak şunu unutmamalıyız, geçmişte bununla ilgili suistimaller oldu. Siz de bunu biliyorsunuz. Bu suistimallerin olmaması için de birlikte bunu önleyecek adımları atmamız lazım.

Sayın bakanımız Osman Aşkın Bak'a ve Sayın Milletvekilimiz Saffet Sancaklı'ya konuyla ilgili hassasiyetleri ve bir kez daha gündeme taşıyarak 3. Lig'deki kardeşlerimizin sesi olduğu için teşekkürü borç biliriz...


GableMonroeClift
X

X