DANİMARKA'DAKİ BOYKOT SONA ERDİ

Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen Danimarka Milli Takımı oyuncularının ticari hakları ve kendilerine sunulan bazı şartların iyileştirilmesine yönelik boykotu ve maça çıkmama kararı yapılan karşılıklı anlaşmanın ardından son buldu.

Danimarka Futbol Federasyonu'nun Danimarka Futbolcular Birliği ile gerçekleştirdiği 6 yıllık toplu iş sözleşmesine göre futbolcular artık Milli Takıma çağırıldıkları dönem içerisinde bireysel ticari anlaşmalar yapabilecek. Anlaşmanın şartlarında ayrıca Milli Takım'a tahsis edilecek yeni antrenman sahalarının yanı sıra sağlık personellerinde iyileşmeye gidilmesi, daha iyi seyahat koşulları ve kendi bireysel aşçılarını kamplara götürebilmesi de yer alıyor. Öte yandan Danimarka Futbol Federasyonu artık futbolcuların daha fazla bireysel ticari anlaşmalar yapabilmeleri için futbolcuların önünü açacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan kaptan Simon Kjaer, "Anlaşma önümüzdeki yıllarda tüm milli takım oyuncularına daha iyi şartlar sağlayacak. Milli Takımımıza odaklanmayı artık sabırsızlıkla bekliyoruz çünkü Danimarka için oynamaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Danimarka Milli Takımı futbolcuları Dünya Kupası'nın ardından çıkacakları ilk maç öncesinde boykot kararı alarak şartlarının düzelmemesi halinde maçlara çıkmayacaklarını bildirmişti. Bunun üzerine Danimarka Milli Takımı, Slovakya ile oynadığı karşılaşmaya ülkenin futsal ve amatör takımlarında oynayan futbolculardan seçili bir kadro ile çıkmak zorunda kalmıştı. Danimarka Milli Takımı futbolcuları bu krizin ardından bir sonraki maç olan Galler karşısına tek maçlık yapılan özel anlaşmanın ardından tam kadro çıkmayı kabul etmişti.
GableMonroeClift
X

X