EMEKLİ FUTBOLCULARA SCOUT OLMA FIRSATI

Futbolcu kardeşlerimizin emekliliklerinin ardından hem futbolun içinde kalıp hem de meslek edinmelerine ilişkin projelerimiz kapsamında Scouting Sertifika Programı'nın Temmuz ayında başlayacağını duyurmak isteriz.

TFF'nin açacağı Scouting Sertifika Programı ile birlikte emekli futbolcuların Oyuncu Gözlemciliği (Scouting) alanında çalışmalarını sağlamak ve teşvik etmek amacıyla TPFD olarak başvurumuzu yapmış bulunuyoruz.

Hayata geçirmeyi düşündüğümüz ve TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü ile istişare ederek ilerlediğimiz bu proje ile Oyuncu Gözlemciliği görevi yapacak emekli futbolcuların sadece kulüpler için çalışma durumundan çıkıp ayrıca derneğimiz bünyesinde çalışmalarını sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştığımızı belirtmek isteriz.

Oyuncu gözlemciliğinin günümüzde geldiği nokta, gösterdiği gelişim ve gelecekte daha büyük bir iş alanı olacağını öngördüğümüzü ve emeklilik sonrası futbolcuların da bu mecrada yer almalarını istediğimizi, gerekli yönlendirmeyi de dernek olarak yapmak istediğimizi ifade ederiz.

Önümüzdeki yıllarda özel sektörün de bu iş alanına gireceğini ve scouting’in farklı zemine oturacağını düşünüyoruz. Bu sebeple, futbolcu kardeşlerimize farklı iş alanı açmak ve bildiği işi yapabilmesini sağlamak için teşvik etmeye devam edeceğiz.
furjiva
X

X