FUTBOLCU KARDEŞLERİMİZE HAKEMLİK TEŞVİKİ

Futbol oynamış yada halen oynayan futbolcu kardeşlerimizin, kariyerlerinin sonunda yapabilecekleri işlere farklı alternatifler oluşturmak için çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz.

Bu bağlamda futbolcu kardeşlerimizi hakemlik yapabilmesi adına MHK Başkanı Sayın Sabri Çelik’i ziyaret ettik ve konu ile ilgili talebimizi ilettik. MHK talimatlarında yapılan değişiklik ile hali hazırda var olan Profesyonel Futbolcuların hakemlik yapma kriterlerine amatör olarak oynamış futbolcu kardeşlerimiz de eklendi.

Merkez Hakem Kurulu'nun yayınladığı MAYIS 2019 tarihli talimatnamesinin 39. maddesinde yapılan değişiklik sayesinde artık en az 2 yıl profesyonel oynamış veya amatör olarak en az 10 sezon oynamış futbolcuların hakemliğe giriş ve klasman arası geçişlerinde yaş sınırı ve hakemlik süresi dikkate alınmayacak. Kısacası, futbolcu kökeni olan futbolcu kardeşlerimizin hakemlik yapmaları ve klasman atlamaları artık daha kolay olacak.

Futbolcu kardeşlerimizin emekliliğinin ardından meslek edinmelerine yönelik yaptığımız projelerden biri olan ve yüksek oranda önemsediğimiz bu konu ile ilgili atılan adımların TFF Başkanlık seçimlerinin ardından daha da hızlanacağını bildirmek isteriz.

TFF Başkanlık seçimlerinin ardından açılacak hakem kursu ile birlikte hakemlik kariyerine başlamak için TPFD'ye başvuran arkadaşlarımızın bu kursa alınacaklarını da belirtiriz.

Konu ile ilgili MHK Başkanı Sayın Sabri Çelik'i ziyaretimizde belirttiğimiz talepler doğrultusunda futbolcuları hakemliğe teşvik eden bu madde üzerinde değişiklik yapılması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Konu üzerindeki hassasiyetleri, yaklaşımları ve destekleri için Sayın Sabri Çelik ve ekibine tekrar teşekkürlerimizi iletiriz.
furjiva
X

X