FUTBOLCULARI HAKEM OLMAYA DAVET EDİYORUZ
Profesyonel Futbolcular Derneği, futbolcuları hakem olmaya çağırıyor.

Profesyonel Futbolcular Derneği olarak, kariyerinin sonuna gelmiş yada kariyerini yeni bitirmiş futbolcu kardeşlerimizi hakem olmaya davet ediyoruz. En iyi bildiği işi farklı bir mecrada yapmak ve yeni bir kariyer alanı açmak istediğimiz futbolcu kardeşlerimizin bize başvurmasını bekliyoruz.

Yapılan başvurular neticesinde belirlenen isimler, önce mülakata tabi tutulacak sonra da hakem eğitimi için kursa alınacaktır. Bu kurs ve sonunda yapılacak sınavı geçen hakem adayı futbolcu kardeşlerimiz Aday Hakem statüsünde önce 1 yıl amatör liglerde görev alacaktır. Yetenek ve başarı kriteri öncelikle olmak üzere öne çıkan futbolcu hakem kardeşlerimiz, süre, yaş ve klasman gözetmeksizin çok kısa sürede Süper Lig maçı yönetecek hale gelebilecektir.

Profesyonel olarak 2 yıl oynamış yada amatör olarak 10 yıl futbol oynamış futbolcu kardeşlerimiz bu haktan yararlanabilir. Sahayı en iyi bilen, verilen kararların odak noktası olan ve futbolcuyu en iyi anlayacak olan insanların hakemlik yapması en doğalı olacaktır.

Hakemlik şartlarının hem fiziki hemde mali olarak günümüzde çok daha iyi hale gelmiş olması, VAR sisteminin devreye girmesi, sahadaki oyuncunun ruhunu anlayabilme ve okuyabilme becerisi, futbolun içinden gelinmiş olması ve pozisyonları süzme yetisi ile bildiği, sevdiği işle farklı bir alanda kariyer yapma fırsatı için futbolcu kardeşlerimizi hakem olmaya çağırıyoruz.

Başvuru için:

Lemi Çalığ: 0533 138 80 57
Faruk Atalay: 0533 374 29 63
GableMonroeClift
X

X