HAKEMLİK KURSU BAŞLADI

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği ile Merkez Hakem Kurulu'nun işbirliğiyle gerçekleşen, futbolcuların kariyerlerine hakem olarak devam etmeyr yönelik ilk çalışma bugün start aldı.

21 Aralık 2019 tarihi itibariyle, 25 kişilik en az 2 yıl profesyonel veya en az 10 yıl amatör liglerde futbol oynamış - oynamaya devam eden futbolcu kardeşlerimiz Aday Hakemlik kursuna katıldı.

TFF Riva Tesisleri'nde gerçekleşen Aday Hakemlik kursunda katılımcılar, 18 saatlik teori derslerinin ardından yazılı sınav ve arkasından saha çalışmaları ile aday hakem olmak için tüm güçleriyle çalışmalara başlamış durumda.

2017 yılında ilk çağrısını yaptığımız, futbol oynarken kazanılan tecrübelerin ve birikimlern avantaja dönüştürülebileceği, iyi hakemliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde futboldan gelenlerin bu alanda verimli olacağına inanıyoruz.

Futbolcuların hakemlik kariyerleri yapmasında bu kıymetli imkanları sağlayan başta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir’e, Merkez Hakem Kurulu'na ve Sayın Başkan Zekeriya Alp'e bu projeye inandıkları ve destekleri verdikleri için sonsuz teşekkür ederiz.
furjiva
X

X