KAMUOYUNA DUYURUMUZDUR

Son dönemde özellikle alt liglerde yaşanan olayları üzüntü ile izlemekteyiz. Bazen yöneticilerin, bazen taraftarların, bazen de futbolcuların sebep olduğu bu olaylar tasvip edilemez.

Her ne kadar liglerin kritik döneme girmiş olmasının verdiği baskı ve benzeri birçok durum sebep olarak gösterilse de bu yaşananları değiştirmez.

Futbolcu kardeşlerimizin, genelde bu tür sıkıntıları yaşayan ve nadiren de sebebi olan taraf olarak, toplum tarafından örnek alındığı ve yaptıkları yada yapmadıkları dikkatle izlendiği malumdur.

Bir futbolcunun, meslektaşına futbol dışı şekilde davranması, saldırması yanlıştır ve kabul edilemez. Amedspor - Sakaryaspor maçında ve daha önceki hafta Serik - Cizre maçında yaşanan olaylar futbolumuzu ve prestijini kötü etkilemektedir.

Amedsporlu bir oyuncunun yaptıklarını tüm takıma mal edemeyiz ama ortaya çıkan görüntü nettir ve yanlıştır. Dolayısı ile bundan sonrası için futbolcu kardeşlerimizi, daha stresli haftaların başlayacağı önümüzdeki dönemde sorumluluk alarak dikkatli olmalarını, mesleklerine sahip çıkmalarını, meslektaşlarını zor durumda bırakacak hareketlerden kaçınmalarını istiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, tüm futbolcuların tepki gösterdiği bu duruma, özellikle koridorlarda ve stad içinde yaşanan benzeri olaylarda sorumlu kişilere gereken tavrı almasını ve cezai şartları uygulamasını bekliyoruz.
furjiva
X

X