TPFD - MHK HAKEM SEMİNERİMİZ SONA ERDİ

Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği işbirliğiyle gerçekleşen, futbolcuların kariyerlerine hakem olarak devam etmesine yönelik 3 gün süren Aday Hakem kursumuz bugün itibarıyla noktalandı.

Türkiye’de ilk defa sadece futbolcuların olduğu bir Aday Hakem kursu gerçekleştirilmiş ve başarı ile tamamlanmıştır. Bundan sonraki süreçte çok daha fazla futbolcu arkadaşımızın hakem olma isteğinin önünü açacak bu projeye destekleri için Sayın Nihat Özdemir ve Sayın Zekeriye Alp’e teşekkür ederiz.

Faal olarak futbol oynamaya devam eden 15, futbolda yakın zamanda veda etmiş olan 10 arkadaşımızın katıldığı 3 günlük kursta, canayakınlığı, enerjisi ve bilgilerini aktarımdaki ustalığı ile değerli hocamız Zihni Aksoy'un katkısı önemlidir.

Yapılan yazılı sınavı başarı ile geçen ve saha çalışması ile kursu bitiren Aday Hakem arkadaşlarımız için gerekli belgeleri tamamladıktan sonra, disiplinli ve çok çalışmayı gerektiren bir süreç başlamış oluyor.

Aday Hakem arkadaşlarımızın kursta gösterdiği başarıyı, hakemlik hayatlarında da göstereceğinden şüphemiz yoktur. Bununla birlikte, süreci takip edecek ve kursa katılan arkadaşlarımızla devamlı iletişim halinde olacağız.
furjiva
X

X