TÜRK VE ALMAN EFSANELERİN DOSTLUK MAÇI

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak, Türk ve Alman Efsaneleri'nin bir araya geldiği dostluk maçı için Almanya'ya gittik.

Alman Millilerin teknik direktörlüğünü Otto Rehhagel'in yaptığı, Türk Millilerin teknik direktörlüğünü ise Erdal Keser üstlendiği ve Wiesbaden Brita Arena'da oynanan maçı Türk Milliler olarak 4-3 kazanmayı başardık Dostluk Kupası'nı ülkemize kazandırdık.

Maçta Türk efsanelerin gollerini Tümer Metin (2), Hamit Altıntop ve Ahmet Dursun kaydederken Almanya'nın golleri Bobic, Mario Basler (2)'den geldi.

Sun Express'in organize ettiği karşılaşmada hem gurbetçilerimizin hem de Alman futbolseverlerin yoğun ilgisi vardı. Organizasyonda yer alan tüm üyelerimize, Alman meslektaşlarımıza ve bizlere ilgisini esirgemeyen tüm gurbetçilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.

Türkiye: Rüştü Rençber, Bülent Korkmaz, Emre Aşık, Hamit Altıntop, Ahmet Dursun, Nihat Kahveci, Serhat Akın, Yıldıray Baştürk, Tümer Metin, Hayrettin Demirbaş, Tuncay Şanlı, Ömer Erdoğan, Ayhan Akman, Ali Güneş, Mert Korkmaz, Hakan Ünsal, Ergün Penbe.
Antrenör: Erdal Keser.

Almanya: Perry Braeutigam, Andy Hinkel, Albertz Jörg, Hertzsp Ingo, Babbel Markus, Reich Marco, Gaudino Maurizio,Fredi Bobic, Timo Hildebrand, Oliver Neuville, David Odonkor, Dariusz Wosz, Alexander Zickler, Patrick Owomoyela, Kevin Kuranyi, Fabian Ernst, Mairo Besler, Marko Rehmer.
Antrenör: Otto Rehhagel.

MAÇIN ÖZETİ BURADA

GableMonroeClift
X

X