ÜNLÜ FUTBOLCUNUN EĞİTİM AŞKI

Veteran futbolcu Fabricio Coloccini, 20 yıldan uzun bir sürenin ardından eğitimine geri dönme kararı aldığını açıkladı. Futbol hayatına başlamak için eğitimine ortaokul seviyesinde ara veren Coloccini, geri döndüğü lise eğitiminde geçmesi gereken 8 dersin 3’ünü başarıyla tamamladı. Tecrübeli futbolcu tarih, sosyal bilimler ve yabancı dil derslerini kendisinden çokça yaş küçük olan sınıf arkadaşlarıyla birlikte geçmeyi başardı.

Eğitime geri dönme kararı hakkında Dünya Profesyonel Futbolcular Birliği FIFPro'nun Eğitim Projesi Mind the Gap’e konuşan Arjantinli futbolcu, “Beni sınavlarda gördükleri zaman şaşırıyorlar ve okul eğitimime geri dönmemin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Ancak onlara hikayemi anlatıyorum ve eğitimlerini tamamlamaları konusunda teşvik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Eğitimi için bugüne dek beklediği için pişman olduğunu da belirten Coloccini, “Futbolcular çok fazla para kazandıkları için eğitime önem vermiyorlar. Ancak futbol kısa bir kariyer ve 30’lu yaşların ortalarına gelindiğinde önünde hala kocaman bir hayat kalıyor. Ben eğitimime verdiğim ara için çok pişmanım. Futbolcular olarak çok fazla boş zamanımız var ancak eğitim kültürümüzün bir parçası değil.” şeklinde konuştu.

Kariyerine Arjantin 1. Lig ekiplerinden San Lorenzo’da devam eden 37 yaşındaki tecrübeli futbolcu, geçmiş dönemde Boca Juniors, Newcastle United, AC Milan, Villarreal, Atletico Madrid ve Deportivo gibi takımlarda forma giymişti.
furjiva
X

X