|

FUTBOL KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız ve FIFA’nın yaptığı açıklamanın farklı yorumlanmaması gerektiğini belirttiğimiz duyuruda, FIFA’nın yaptığı açıklamanın bir mecburiyet gibi algılanmaması gerektiği ve bunun farklı şekilde kullanılmaması gerektiğinden bahsettik.

Biz, elbette hem dernek hem de futbolcular olarak Covid-19 salgını öncesinde durumun ne olduğunu, sonrasında futbolda neler yaşanacağını bilen, tahmin eden, duruma vakıf ve anlayan insanlarız.

Kulüplerin yaşadığı ve yaşayacağı sorunları, bu süreçten az yara alarak çıkmalarının ve sağlıklı bir yapıya kavuşmalarının herkes için iyi olacağını biz de futbolcu arkadaşlarımız da biliyoruz.

Bu sorumluluk bilinci ile hem futbolcu arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde hem de medyaya verdiğimiz demeçlerde, futbolcu arkadaşların da bu zor dönemde sorumluluk alması gerektiğini belirtmiş ve anlatmışızdır.

Sonuç itibarı ile istisnasız herkesin zarar göreceği bu zor dönem, FIFA’nın da açıklamasında olduğu gibi futbolcu ile kulübün karşılıklı iyi niyet çerçevesi içerisinde oturup konuşacağı ve anlaşacağı bir şekilde atlatılacaktır.

Saygılarımızla...
furjiva
X

X