SÖZLEŞMELERDE MİNİMUM GEREKSİNİMLER TOPLANTISINA KATILDIK

UEFA Futbolcu Sözleşmelerinde Minimum Gereksinimler - Sosyal Diyalog toplantısı Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Başkanımız Hakan Ünsal ve Hukuk Müşavirimiz Mehmet Göktürk Aslan katılırken katılımcılar arasında TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akıncıoğlu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Mecnun Otyakmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Terzi, hukuk müşaviri Av. Koray Akalp, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, TFF Baş Hukuk Müşaviri Av. Hazer Akil ve Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürü Evrim Tarlığ da yer aldı.

Toplantıda, Avrupa Konseyi, UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği), FIFPro (Dünya Futbolcular Birliği), ECA (Avrupa Kulüpler Birliği), EPFL (Avrupa Profesyonel Ligler Birliği) tarafından imzalanıp 2014 yılında yürürlüğe giren ve UEFA tarafından tüm dünyada kullanılması zorunlu tutulan profesyonel futbolcuların minimum şartlara sahip sözleşme koşullarının Türkiye'de de uygulanması için görüşmeler gerçekleştirildi.

Ayrıca, Türkiye'de mevcut standart sözleşme koşullarının UEFA'nın talep ettiği şekilde nasıl değiştirilebileceği yönünde fikir alışverişleri yapıldı.

2017 yılında yine Riva'da gerçekleşen toplantıda UEFA, ECA, EPFL temsilcileri ile bir araya gelinmiş ve minimum sözleşme gereksinimleri konusunda çalışma yapılmıştı.
furjiva
X

X