|

YAPILAN AÇIKLAMALARI ESEFLE KINIYORUZ

Tarsus İdman Yurdu Kulübü Başkanı Sayın Şahin Kırbıyık'ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları ve devamında takındığı tavrı esefle kınıyoruz.

Bir futbol müsabakasının ardından tamamen sahada alınan sonuç nedeniyle sahada emekleriyle mücadele eden ve önce 'insan' olan HİÇBİR futbolcunun bu ve benzeri ithamları hak etmediği kamuoyunun malumudur. Spor ahlakına, sportmenliğe ve her şeyden önemlisi bir kulüp başkanına yakışmayan açıklamaların gösterilen tepkilere rağmen devam etmesi de ayrıca bir üzüntü nedenidir...

Türk futboluna değerler katabilecek, kendi camiasında Türk futboluna değer katabilecek, kendi camiasına yön verecek, vizyon belirleyecek kıymetli yöneticiler yerine, hayalinin inek beslemek olduğunu açıkça ortaya koymuş herhangi bir yöneticinin futbol camiasında yer almasının ne kadar yanlış olduğunu, Türk futboluna hizmet eden her çalışmada futbolun içinden gelenlerin de yer almasının elzem olduğunun gerekliliği ve aciliyeti de bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu vesileyle futbolumuza herhangi bir katkısı olmayacağını düşündüğümüz bu ve bahsi geçen benzeri fikirler yerine Türk futbolunun tüm paydaşlarının el ele vererek üstesinden gelmesi elzem olan 3. Lig'deki kontenjan sorunu, tek tip sözleşme gibi konuların gündeme getirilmesi ve mağduriyetlerin giderileceği çözüm önerilerinin üretilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 
furjiva
X

X